SIKÇA SORULAN SORULAR

 


 

Uygun jupon modelini nasıl seçebilirim?
Uygun Jupon modelini seçmek için öncelikle form ve etek turuna karar vermelisiniz. Elbisenizin formuna uygun juponu belirledikten sonra, istemiş olduğunuz kabarıklığa uygun alt etek turunu seçmelisiniz.
Her gün eklenen yeni tasarımlarla artan gelinlik modelleri için önemli bir konu haline gelen “uygun jupon modelinin” seçilmesi konusunda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, uzman ekibimizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Neden MK MODA juponlarını tercih etmeliyim?
Çünkü, mükemmel görünüm için çalışan gelinlik tasarımcılarının ihtiyaçlarını dikkate alan özel AR-GE birimimiz kusursuz jupon üretimi için tüm argümanları değerlendiriyor. Çıkan sonuçlar ışığında, yüksek kalite elastik korse kumaşı, patentli imalatımız olan ürüne özel farklı sertliklerde çelik tel, tesislerimizde ürettiğimiz tül, kumaş ve özel aksesuarlarımızı kullanıyor, sektöre öncülük ediyoruz.

 

Patentli ürünlerinizin piyasadakilerden farkı nedir?
Öncelikle sektörde çığır açan iki önemli patentin sahibi olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bunlar:
Bone Locker®: AR-GE birimimizde geliştirdiğimiz bu ürünümüzle, jupon çemberlerini sabitlemenin en kolay ve en pratik çözümünü sunuyoruz.
Çift Taraflı Tel ve Dikiş: Demonte olmayan ve sabit telli juponların sağlamlığını artırıyor ve tel izinin gelinlik üzerinden görünmesini engelliyoruz.

 

Peki, bir juponda nelere dikkat etmeliyim?
Juponun gelinlik modelini tam olarak gösterebilmesi için gelinliğin formuna uygun ve doğru kabarıklıkta bir jupon seçilmelidir. Olması gerekenden daha dar veya daha geniş jupon kullanımı, mükemmel görünüme engel teşkil eder, gelinlikte kasılma ve potluklara sebep olur.

Eğer gelinlik dar ise en fazla 230 cm genişliğinde juponlar tercih edilmelidir. Dar juponları görmek için tıklayınız. Gelinliğin etek kısmı ince bir kumaşla yapılmışsa tül ve/veya telsiz jupon tercih edebilir, kalın kumaş kullanılmışsa düz veya farbelalı jupon tercih edebilirsiniz.
Gelinliğiniz A formu bir etekse çevresi 270 cm - 320 cm arasında olan juponları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gelinlikte kullanılan kumaşlara göre farbelalı veya tüllü modelleri seçebilirsiniz. A Form juponları görmek için tıklayınız.

Gelinliğiniz Kabarık bir modelse özellikle kesimine dikkat edilmeli, belden mi kabarıyor yoksa düz bir şekilde mi kabarıklık sağlıyor buna göre karar verilmelidir. Tüm kabarık gelinlik çeşitlerine uygun modelleri görmek için tıklayınız.

Gelinliğiniz balık etek formunda ise balık formu juponlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

İstediğim juponu hemen temin edebilir miyim?
Dar, A Form, Kabarık, Balık ve Deniz Kabuğu kesimli gelinliklerin tüm ölçülerine uygun juponlar stoklarımızda hazır olarak bulunmakta, en hızlı şekilde gönderimi sağlanmaktadır.

 

Juponlarınız her ölçüye uygun mudur?
Juponlarımız yüksek kalitede materyal ve dikişlere sahip olup, her tarzda gelinlik için birçok model ve ölçü seçeneğimiz bulunmaktadır.